Kiedy?

Jaki produkt?

Jak stosować?

na start

Powodzenie w utrzymaniu akwarium akwarium zależy w znacznym stopniu od przygotowania wody. Do uzdatnienia wody kranowej należy zastosować Antychlor, który usuwa związki chloru i neutralizuje metale ciężkie. Woda z procesu odwróconej osmozy i demineralizowana wymaga wzbogacenia w naturalne sole mineralne.

od startu
do 25 dni

Nawozy Aquaflora complete i Aquaflora complete drops zawierają komplet mikro- i makroelementów, dlatego poleca się je szczególnie do nowo założonych akwariów, a także do zbiorników z roślinami i niewielką obsadą ryb. Poleca się stosowanie nawozu Aquaflora complete raz w tygodniu lub Aquaflora complete drops codziennie.

przy podmianach wody

Podmiany wody należy dokonywać przynajmniej raz w tygodniu – szczególnie w czasie nawożenia dojrzewającego akwarium. Woda demineralizowana jest pozbawiona mikroelementów. Woda kranowa także nie zawiera biopierwiastków w wystarczającej ilości, dlatego do suplementacji poleca się stosowanie Aquaflora mikro proporcjonalnie do objętości wymienionej wody. W przypadku zbyt niskiego stężenia żelaza w wodzie potwierdzonego pomiarem przy pomocy Aquatestu Fe poleca się stosowanie dodatkowo nawozu żelazowego Aquaflora Fe.

po około miesiącu

W dojrzałym akwarium z rybami i roślinami suplementacja związkami azotu i fosforu nie jest zwykle potrzebna ponieważ są one dostarczane do wody z odpadowymi produktami organicznymi. W tym przypadku poleca się nawozy zawierające potas i mikroelementy – Aquaflora basic do stosowania raz w tygodniu lub Aquaflora basic drops do stosowania codziennego.

codziennie

Rosnące rośliny potrzebują znaczących ilości węgla. Aquaflora carbo zawiera organiczny związek węgla, który pomaga pokryć zapotrzebowanie roślin na ten pierwiastek. W przypadku szybko rosnących roślin preparat Aquaflora carbo można stosować codziennie.

po pomiarach Aquatestami
– uzupełnianie zawartości
mikro- i makroelementów

Stosowanie oddzielnych nawozów mikro- i makroelementowych pozwala na uzupełnienie zawartości dokładnie tych biopierwiastków, które zostały zużyte przez rośliny, bez wprowadzania innych, występujących w wodzie w wystarczającej ilości.