Laboratoria Zoolek

NASZE DOŚWIADCZENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA W TWOIM AKWARIUM

Od początku istnienia firmy stawialiśmy zdecydowany nacisk na rozbudowę i unowocześnianie laboratoriów Zoolek. Aktualnie dysponujemy bogatym zapleczem urządzeń analitycznych i korzystamy z wielu metod pomiarowych. Nasze laboratoria to miejsce gdzie realizowane są prace badawcze mające na celu utrzymanie niezawodności produktów Zoolek i dążenie do rozszerzania oferty o wciąż nowe rozwiązania.

Innowacyjne badania
i ciągły rozwój

DZIAŁ BADAWCZO – ROZWOJOWY

Proces tworzenia produktu jest zadaniem złożonym wymagającym nie rzadko zaangażowania wielu wykwalifikowanych osób oraz odpowiednich zasobów laboratoryjno-produkcyjnych. Zanim nowy preparat lub Aquatest oddamy do rąk akwarysty, poddawany jest szczegółowym etapom badań w różnych działach naszego laboratorium. Projektowanie, a następnie wdrożenie nowej pozycji oferty do produkcji obejmuje doświadczenia w zakresie skuteczności, niezawodności oraz ustalenia zasad działania produktu, weryfikację wytypowanych surowców, definiowanie warunków przechowywania, analizę stabilności (próby starzeniowe), budowę linii pilotażowych, a także prototypów opakowań. Oprócz powoływania do życia nowych produktów i usług nasz dział B&R zajmuje się również wprowadzaniem znaczących ulepszeń do już istniejącej oferty.

Kontrola jakości
i usługi laboratoryjne

KOTROLA JAKOŚCI

Niezawodność, powtarzalność i stabilność produktu to klucz do zadowolenia klienta. Dbamy o jakość naszych preparatów i Aquatestów poprzez stałe badanie surowców, ocenę i techniczno-laboratoryjne testowanie gotowych produktów oraz monitorowanie standardów konfekcjonowania i produkcji. Wdrożone przez nas systemy jakości podlegają ciągłej kontroli, a wyniki analizy służą do korygowania technologii produkcji wszędzie tam gdzie to konieczne.

ANALITYKA

Kontrolowanie składu i parametrów wody to jeden z aspektów, którego nie sposób pominąć dbając o akwarium lub akwakulturę. Nasze laboratoria oferują akwarystom zaawansowane usługi analityczne w zakresie badania próbek pobranych zarówno z akwarium słodko- jak i słonowodnego. Analiza wody na urządzeniach wysokiej klasy takich jak ICP-OES lub ICP-MS daje wyniki o czułości nieporównywalnej do testów kropelkowych i możliwość wglądu w całą paletę pierwiastków dla jednej próbki. Obok badań w zakresie analizy wody akwariowej realizujemy również zlecenia analityczne dla innych sektorów m.in. medycznego, branży edukacyjnej i pomiarów środowiskowych.